KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13385354
nr 1338 5354
Maija Karma
(1914-1999), Finland
Etsning, Fågel. Signerad, daterad -76. Motivet: 8x9 ca
Ann-Maj Kaarina (Maija) Karma, finländsk grafiker och tecknare född 1914, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:34:21
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Maija Karma
Läs mer om Maija Karma